Aşk Diye Bir Şey

     07-07-19     Genel, Güncel Haber, Sohbet     Aşk Diye Bir Şey

Aşk Diye Bir Şey var mı acaba diye soru sorasımız gelir bazen. Kimine göre vardır, kimine göre de yoktur. Ama tek bir şey var, o da aşıkların olduğu.. Hem de milyonlarca aşığın olduğu bir iklim tipinde yaşıyoruz. Hem de ne iklim? Yazları sıcak ve kurak, kışları da soğuk mu soğuk bir karasal iklim kuşağındayız. Bazen içimiz ısınır, bazen buz keser gibi adeta donarız.

Peki bu kadar aşığın olduğu yerde aşk olmaz mı? Veya, aşkları aşıklar yaşar diye bilmez miydik? Elbette aşk denilince akla ilk olarak, aşıklar ve karşılıklı yaşanan sevdalar gelir. Ama bir de işin öbür yanı, yani madalyonun öteki yüzüne bakalım.

Aşklar ve Aşıklar

Aşk öyle bir duygudur ki, bazen tek taraflı yaşanmaktadır. Örnek olarak bakarsak eğer şöyle düşünelim: Aşk diye bir şey mutlaka var ama…

Bir erkek bir kadını çok sever-aşık olur-tutkuyla bağlanır. Fakat kadın bir başkasına bağlıdır veya kendisine ilgi-alaka gösteren bu erkeği umursamaz. İşte aşkın karşılık görmeyen yani karşılıksız şekli tam olarak budur.

Aradan günler, haftalar, aylar belkide yıllar geçer. Durum hiç değişmez ve erkek artık kara sevda dediğimiz o zavallı biçare duygunun esiri olarak belirsiz bir yaşama tutunmaya çalışır. Ne yapsa olmaz, ne etse olmaz, ölümü bile göze alabilecek kadar bağlılık hisseder.

Bu aşamada ortada bir aşk vardır ama karşılık bulmadığı için, bunun adı karşılıksız aşk olarak öylece kalır. Kazananı olmayan, kaybedeni olan bir duygu karmaşası diye adlandırılır. Aşklar ve aşıklar kendi içinde bölümlerle anılır hep. Zavallı, güçlü, biçare, miskin, vurdum duymaz vs vs gibi..

Aşk diye bir şey ne demek?

Bir de derin sevda vardır ki, o hiç azımsanacak bir duygu değildir. Bazıları bunu öylesine yaşar ve yaşatır ki, aşka bulaşmış insan ancak anlayabilir ve kavrayabilir bu durumu. Aldığınız her nefeste, sevdalandığınız insanın kokusunu hissedersiniz. İnsan hayatında aşk ve sevda o kadar derin izler bırakır ki, bazen yaşadığınız en güzel şeyin bu duygu olduğuna emin olursunuz.

Herkesin bu duyguyu yaşama hakkı olduğuna inanarak, hepinize derin aşklar ve karşılıklı sevdalar yaşamak nasip olsun diyoruz. Saygılarımızla.

Aşk diye bir Şey

aşk

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (3 Yorum)

    Emeğine sağlık güzel bir makale olmuş aşk aşık var oldukça aşk olur aşık aşık olduğu için aşk olmaz 🙂 anlayabilen varsa cvbini alabilirim..

    Aslan abi eline emeğine sağlık Çok güzel bir makale olmuş gerçekten yazmış olduğu makalelere candan yürekten yazıyorsun anlamsız bir şey yazmıyorsun Çok teşekkür ederim sana aşk konusunu da makale olarak çok iyi noktalara değinmişsin başarılar.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?